Teras kapatma

Geniş terasları olanlar yağmurdan korunmak ya da daha temiz olması için özellikle teras kapatma yaptırarak teraslarını daha kullanışlı bir hale getirebilirler. Teras kapatma yapılması için öncelikle nasıl bir malzeme ile kapatma yapılması istendiğine karar verilmesi gerekir. Teras kapatma işlemi açılır sistemlerle ya da kapalı sistemlerle yapılabilir. Tavanı açmak isteyenler için branda kapama ya da açılır cam sistemler ile kapama yapılarak istenildiğinde tavan açılabilir. Teras kapama ile alanlar daha kullanışlı hale getirilir. Evlerde ya da çarelerde bulunan alanların üstleri kapatılarak alanın istenildiği gibi kullanılması sağlanır. Şık ve kullanışlı bir teras için uygun seçimler yapılarak kapatma işlemi yapılır. Teras kapatma için ölçülerin alınması ile hazırlık aşaması başlanır. Nasıl bir kapatma yapılacağına karar verildikten sonra uygun ölçülerde hazırlanan malzeme kapatma yapılacak olan alana getirilerek doğru şekilde uygulanarak tamamen alan kapatılır. İyi bir uygulama ile yağmur, kar gibi hava koşullarında teraslara su girmeden rahatlıkla kullanılabilirler.

Teras kapatma işleminde müşterilerimizin karar verdiği malzemeden hazırlandığımız malzemeleri alana getirerek montajını yapılır. Terasların yağmurluk kısımları uygun şekilde tasarlanarak yağmurun içeri girmemesi sağlanır. Yapılan tavan kapamaların yanı sıra isteyenler için cam ile geri kalan kısımlarda kapatılabilir. Bu sayede tamamen Kapaklı bir alan oluşturularak rahatlıkla her daim kullanılabilir. Cam ile kapama yapılması durumunda tavan kısmına göre hazırlanan cam sistemler ile kapatma yapılır. Güneş ışığından yararlanmak isteyenler cam kapama sistemlerini tercih edebilirler. Bu sayede güneş ışınları tamamen teras alanında etkili olacaktır. Branda ile açılır kapanır kapama sistemleri hazırlanarak istenildiğinde alan tamamen açılan tavan sistemi sayesinde açık alana dönüştürülebilir. Özellikle cafeler de bulunan teras bölümlerinde bu sistem sıklıkla kullanılır. Açılır branda teraslar sayesinde bu alanlarda farklı ortamlar oluşturma fırsatı da bulunacaktır. Daha fazla alan için açık alanlar kapatılır.

 

Teras kapatma ile kullanılamayan alanlar kapatılarak yağmurlu ya da güneşli havalarda daha rahat bir şekilde kullanıma hazır hale getirilebilir. Teras bölümleri açık olduklarında yağmur yağması halinde bulunan eşyalarda zarar göreceğinden kullanımı mümkün olmamaktadır. Bu nedenle kapama yapıldığında içerisinde bulunan eşyalar kapalı alanda olacağından zarar görmeyecektir. Kapama sistemlerinde kaliteli malzemeler kullandığından uzun süre kullanım imkanı sağlayacaktır. Teras kapama yapılırken ölçüler metrekare olarak alınır ve buna göre fiyat çıkartılır. Kullanılacak ürünlere göre metrekare fiyatları bulunur. Seçtiğiniz malzeme ve kapama sistemine göre terasın metrekare ölçülere çarpılır ve ödenecek fiyat belirlenir. Malzeme seçimi bu konuda önemlidir. Aynı şekilde malzeme ve kapama sistemi seçilirken rahat kullanımının göz önünde bulundurulması gerekir. Aynı şekilde daha kullanışlı olanların tercih edilmesi sayesinde sorunsuz bir şekilde her durumda kullanım imkanı oluşur. Geniş teraslarda kapama yapıldığında geniş kapalı bir alan oluşturularak kullanımı daha kolay olacaktır.

Tüm Hizmetlerimiz

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

  • Adres: Gülsuyu Mah. Fevzi Çakmak Cad. Kelebek Sok. No:12 Maltepe / İstanbul
  • Email: info@makrowin.web.tr
  • Telefon: 0216 589 2007
  • Telefon: 0543 683 6154
  • Fax: 0216 589 2008

Kış Bahçesi

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

teras kapatma müşteri hizmetleri
0543 683 6152
0543 683 6154
0216 589 2007
Tasarım & Kodlama & SEO Akel Bilişim